UWAGA NA BANA OD GOOGLE!

Alicja Fątowicz
Grudzień 13, 2016
450 views

Uwaga na bana! Tak tak, Google nakłada kary na strony internetowe w postaci bana lub filtru, gdzie w konsekwencji Twoja strona nie pojawi się w wyszukiwarce. Potencjalny klient może dostać się na Twoją stronę wyłącznie poprzez wpisanie bezpośrednio adresu strony. Zasłużyć na karę można nie stosując się do wskazówek Google zwłaszcza tych które dotyczą pozycjonowania. Dlatego kierując się wyborem firmy, która ma pozycjonować Twoją stronę dobrze się zastanów. Pamiętaj liczy się CONTENT MARKETING – wartościowość strony!

Słownik:
SEO – Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych
POZYCJONOWANIE – poprawienie pozycji strony w wynikach wyszukiwania/ pozycja strony w wynikach pozycjonowania
SEO = POZYCJONOWANIE

BAN i FILTR

Ban jest największą karą nałożoną przez Google. Częściej na strony zostają jednak nakładane filtry. Taka strona przestaje wyświetlać się w wyszukiwarce Google po wpisaniu określonej frazy lub jej pozycja w wyszukiwarce drastycznie spada. Tego typu kary zostały nałożone ze względu na prowadzenie nieuczciwej konkurencji w sieci.  Działania SEO polegające na systemie wymiany linków czy wprowadzaniu  nadmiernej ilości tekstów reklamowych z linkami i frazami dla robotów (precle) traktowane są jako poczynania spamerskie i niewartościowe, dzięki którym strona może zasłużyć na FILTR.

JAK UNIKNĄĆ BANA/FILTRU

1/1 WARTOŚCIOWA STRONA INTERNETOWA

Zadbaj o to by Twoja firmowa strona internetowa zwierała prawdziwe oraz interesujące treści zgodne z profilem działalności. Treści na stronie powinny być własne/autorskie i niekopiowane.
Algorytmy googlowskie premiują treści oryginalne i ciekawe, które przyciągną interesantów na dłużej.

2/1 WARTOŚCIOWE LINKI

Zadbaj o to by linki z sieci kierujące na Twoją stronę internetową (backlinki) były wartościowe i pochodziły z uczciwej wymiany lub odpowiedniego dodania. A ich pozyskanie nie odbywało się poprzez SWL (system wymiany linków). Analizy możesz dokonać poprzez stronę Majestic SEO wpisując adres swojej strony w pole formularza –  gigantyczna ilość zewnętrznych backlinków o nierównomiernym wzroście i różnorodnym pochodzeniu wskazuje na nieuczciwe działania SEO.

3/1 PROFESJONALNA FIRMA SEO (Firma, która pozycjonuje odpowiednio stronę web)

Na rynku istnieje wiele firm pozycjonujących strony. Jak wybrać tą odpowiednią? Przy wyborze zwróć uwagę nie tylko na cenę ale również na politykę działań SEO.  Zapytaj jakie działania w pozycjonowaniu Twojej strony podejmie. Jeśli firma posiada odpowiednie certyfikaty od Google możesz mieć pewność, że Twoja strona będzie pozycjonowana we właściwy sposób.

 

Mając świadomość zagrożeń związanych z posiadaniem strony internetowej podejmij współpracę z AF STUDIO przy realizacji strony internetowej. Projektuję strony nie tylko atrakcyjnie wizualnie. Zwracam również dużą uwagę na odpowiednią optymalizację i bezpieczeństwo strony. Dzięki współpracy z profesjonalną firmą pozycjonującą www daję gwarancję wysokiej jakości prowadzonej polityki SEO.

UDOSTĘPNIJ

Komentarze: Bądź pierwsza/y